Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Litografier / Färglitografi 10656095



*

nr 1065 6095


Lillan Michelin

(f. 1947), Sverige


Färglitografi, Lillan Michelin (f. 1947), 276/290, motivet: 55x38


Lillan Michelin, svensk målare och grafiker född 1947.

Följerätt

Ja

Utrop:

600 kr

Såld:

300 kr

Sista tid för bud online:

måndag 31 oktober 2016
kl 18:08:31


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
29/10 16:04:46 1      Vinnande bud



  • Specialauktion

  • Konstnär/Designer

Lillan Michelin

Lillan Michelin, svensk målare och grafiker född 1947.

Läs mer om Lillan Michelin
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik lillan michelin litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
  • 8061 Färglitografi
    2 st, Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Son, ytterm..//
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 feb kl 18:59
  • 9025 Färglitografi
    Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Signerad, n..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 feb kl 19:36
  • 9233 Färglitografi
    Bengt Böckman (1926-2014), Sverige. Signerad, numr..//
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 feb kl 20:08




Ladda ner broschyr